Başarılı Web Tasarım Firması Seçimi

Mart 12, 2018 0 Yorumlar

Başarılı Web Tasarım Firması Seçimi

Kurumsal veya kişisel bir web sitesi kurmak istiyorsunuz ve hangi firmayla çalışacağınıza karar veremediniz mi? İşte bu yazımızda başarılı bir şekilde web tasarım yapan firmalar hakkında bazı noktalara değineceğiz. İstediğiniz projeyi gerçekten sorunsuz olarak tamamlayabilecek firmaları bulmanız için dikkat etmeniz gereken ipuçlarını aşağıda listeledik. Bu detayları öğrenerek başarılı bir seçim yapabilirsiniz.

Profesyonel Web Tasarım Yapan Firmalar

Web sitenizin gerçekten profesyonel ve etkili olmasını istiyorsanız profesyonel bir ekiple çalışmanız gerekir. Öncelikle yaptığınız işi, rakiplerinizi ve nasıl bir web sitesi istediğinizi ayrıntılarıyla belirleyin. Bu sadece kendi kafanızda oluşturduğunuz taslak olacaktır. Daha sonra bu verileri seçeceğiniz firma ile paylaşın. Web tasarım yapan firmalar istediğiniz web sitesinde bazı değişiklik tavsiyelerinde bulunabilir. Bu tavsiyeleri dikkate alarak isteğiniz doğrultusunda değişiklikleri gerçekleştirin.

Seçeceğiniz firmanın istediğiniz tasarım ve kodlamayı yapabileceğinden emin olun. Bunun için firmanın referans çalışmalarını kontrol edebilirsiniz. Sizin istediğin web sitesine benzer projeleri başarıyla tamamlamışsa bu projelerin şuanki durumunu kontrol edin. Eğer sonuçlar olumluysa ve oluşturulan projeyi beğendiyseniz diğer adımlara geçebilirsiniz.

Bazı web tasarım yapan firmalar tecrübe ve iletişim konusunda eksiklik içerisinde olabilir. Bu yüzden tecrübeli ve iletişim konusunda hiçbir sıkıntı duymayacağınız bir firmayla çalışın. Sadece iş öncesi iletişim yeterli değildir. Proje sürecinde ve sonrasında firmanın iletişimi de sizin için önemlidir. Bunu da referans sahiplerine sorarak öğrenebilirsiniz.

Web Tasarım Aşamaları Nelerdir

Başarılı bir web tasarım firmasıyla hayal ettiğiniz logo tasarımı, web sitesi tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı ve diğer grafik tasarımlarına kolayca sahip olabilirsiniz. Kişisel veya kurumsal bir web sitesi için anlaştıysanız çalışma süreci öncelikle planlama ve projelendirme ile başlayacaktır.

Detaylı veya temel bir şekilde istediklerinizi belirttikten sonra çalıştığınız firmayla gerekli planlamayı oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte belirli kontrol tarihleri ve proje tamamlama tarihini de net olarak belirlemelisiniz.

Eğer teknik bilginiz varsa teknoloji, tasarım ve kodlama seçimine doğrudan müdahale edebilirsiniz. Yeterli bilgiye sahip değilseniz, web tasarım yapan firmalar amaçlarınız doğrultusunda sizin için avantajlı seçimi yapacaktır. Bu ve benzeri durumlarda web tasarım firmasının sunduğu seçenek ve bilgiler doğru firmayı seçtiğinizi hissettirecektir.

İstediğiniz bütün proje tam olarak bitirildiğinde test aşamasına geçilmelidir. Öncelikli olarak firma tarafından test edilen proje daha sonra sizinle birlikte test edilir. Siz onay verdikten sonra web sitesi yayına sunulabilir. Daha sonra internet ortamında ziyaretçilerin verdiği geri bildirimlere göre düzenleme yapılabilir. Bu yüzden web tasarım firması seçiminde proje sonrası iletişime mutlaka önem vermelisiniz.