Kurumsal Kimlik Çalışması Firmanız için Önemi

Temmuz 26, 2017 0 Yorumlar

Kurumsal Kimlik Tasarımı Markanız ve Firmanız için Önemi

Kurumsal Kimlik Tasarımı Marka veya şirketin görsel olarak kendisini tanıtması ifade etmesidir.Kurumsal Kimlik Tasarımı şirketlerin mesaj vermek istediği hedef kitlelere gerekli mesajı  verebilmek için üzerinde oldukca  ehemmniyetle durulması gereken bir konudur.Kurumsal  Web Tasarım ve kurumsal kimliğiniz ne kadar profesyonel hazırlanırsa marka ve şirketiniz müşterilerinizin gözünde prestij şağlamanıza yardımcı olur.Kurumsal kimlik çalışmalarınında önemli unsurlar mevcuttur. Bunları  şu şekilde sıralayabiliriz

Logo Tasarımı

Logo tasarımı kurumsal kimlik tasarımının en önemli kısmıdır. Ne kadar profesyonel olarak hazırlanırsa firma ve markanızın prestiji için o kadar önemlidir.

Kurumsal Kimlik Tasarımında Kullanılan Renkler

Kurumsal Kimlik Tasarımında Kullanılan Renkler  hedef kitlenize mesaj verdiği için özenle seçilmesi ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Yazı Fontları

Kurumsal Kimlik Çalışmasında kullanılan fontlarda çok önemlidir. Göz yormayan dikkat çekici yazı fontları seçmek +1 puan olarak markanıza değer sağlamaktadır.

Kurumsal kimlik çalışması içerisinde şu taslaklar yer almaktadır

Kartvizit taslağı
Takvim taslağı
CD taslağı
E-posta taslağı
Antedli zarf taslağı
Antedli kağıt taslağı
Bülten / duyuru / ilan taslağı
Faks taslağı
Rapor taslağı
Fatura / irsaliye taslağı
Not defteri taslağı

 

Kurumsal Kimlik çalışmasında kullanılan tasarımlar  web sitesi tasarımında ve matbaa da kullanılmak için hazırlanır.Kurumsal kimliğinizi riske atmamak için kurumsal firmaları seçmelisiniz. Olarak Sizi Hedef Kitlenize En iyi şekilde tanıtmamız için bize ulaşabilirsiniz.