Kurumsal Web Tasarım Kimler için Uygundur?

Aralık 21, 2018 0 Yorumlar

Web ortamında yüz binlerce farklı internet sitesi bulunuyor. Bunlardan yüzlercesi kullanılamaz yani sahipleri tarafından kurulmuş ve sahip çıkılmamış siteler arasında yerini alıyorlar. Diğer kalan oranlarda ise kişisel web siteleri ve kurumsal web siteleri bulunuyor. Günümüzün dijital internet ortamına dönüşmesi ve firmaların dükkanlarını kapatıp internete yönelmesi gibi pek çok neden web tasarımın kurumsal anlamlarda kullanılmasına olanak sağlıyor. Peki nedir kurumsal web tasarım? Kurumsal web tasarım firmaların satışa sunmuş oldukları ürünleri detaylı şekilde karşımıza çıkartan ve satışa sunan firmaların kullanmış oldukları tasarımlardır. Bunlar genel olarak sadece veya renkli seçeneklerle tek düz olarak karşımıza çıkıyor. Kurumsal web tasarım ara yüzleri büyük şirketler için kullanılan alanlara denilmektedir.

Herkes Kurumsal Web Tasarım Kullanabilir Mi?

Kurumsal web tasarım kullanmak tamamen kullanıcıların tercih etmiş olduğu seçenekler arasında yer alıyor. Fakat şunu güzel bir örnekle sizlere anlatacak olursak, Blog sitesi açmak isteyen bir kullanıcı günlük olarak yaşadığı şeyleri veya kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak faydalı bilgilerin paylaşılacağı ortam sunmaya çalışıyor. Bu ortam kurumsal web tasarım temalarından herhangi bir tanesi kullanılırsa kişinin kişisel Blog seviyesinden çıkıp farklı bölümlere kaymasına neden olabiliyor. Yani büyük firmalar tarafından kullanılan kurumsal web tasarım sitelerini kullanmak için bir amacınızın olması gerekiyor. Eğer satış departmanından ürünler satıyorsanız, tabi ki de kurumsal web tasarım kullanabilirsiniz. Fakat başta da belirttiğimiz gibi kişisel alanlarda paylaşımlar yapacak ortam oluşturmak istiyorsanız bu tür temalardan uzak durmanız ve aynı zamanda kişisel web tasarım alanına yönelmeler yapmanız gerekecektir.

Kurumsal Web Tasarımla Kullanıcı Nasıl Büyülenebilir?

İnternet ortamında ki temel etken kullanıcıların siteye girişleri sağladığı andan itibaren karşılarına çıkan ürünlerden ziyade tasarımın kendisini çekmesi söz konusu olmuştur. Çünkü göz yorucu bir kurumsal web tasarım sitesi kullanıcıların sitede fazla durmalarına etken yaratmayacaktır. Aksine siteden çıkmalarına olanak sağlayacaktır. Bu yüzden firmalar ürünlerinden çok kullanıcıları kendilerine çekecek olan web tasarım sitelerini tercih ediyor. Yani ürün fiyatlandırması ne kadar yüksek olursa olsun göstermiş olduğunuz disiplinli duruşunuzla kullanıcıları satın almaya teşvik edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.