Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Mart 5, 2018 0 Yorumlar

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde şirketlerin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri kendilerini en iyi şekilde yansıtacak kurumsal web tasarım hizmetidir. Web siteniz şirketinizin dijital ortamdaki kopyası gibidir. Peki başarılı ve kaliteli bir kurumsal web sitesi nasıl olmalıdır?

1. Profesyonel Bir Tasarım Oluşturun

Web sitenizin tasarımında en önemli ve ilk adım logo oluşturmaktır. Eğer kullandığınız bir logo yoksa kurumsal kimliğiniz için bir logoya ihtiyacınız olacaktır. Büyük şirketlerin ve kuruluşların logolarına dikkat ederseniz sade ve akılda kalıcı olduklarını fark edersiniz. Siz de ilk olarak akılda kalıcı, sade ve özgün bir logoya sahip olun.

Kurumsal web tasarım için en önemli noktalardan bir başkası da kullanılan yazı tipleri ve renklerdir. Kullandığınız renklerin ve yazı tiplerinin şirketinizin stratejisini doğru bir şekilde yansıttığından emin olun. Her rengin bir anlamı vardır. Örneğin mavi renk su, okyanus; yeşil renk ise çevre ve orman gibi terimleri hatırlatır. Ayrıca şirketinizin kendi renklerini de web sitenize doğru bir şekilde yansıtmayı unutmayın.

Kullanıcıların web sitenizde daha uzun süre vakit geçirmesi ve aradıklarını kolayca bulması için son derece sade ve hoş görünüme sahip bir tasarıma sahip olmalıdır. Karmaşık dizayn, göz yorucu çeşitlilikler ve diğer rahatsız edici ayrıntılardan kesinlikle kaçının. Kurumsal web tasarım mutlaka sade ve modern bir yapıda olmalıdır. Web sitenizde kullanıcıya şirketinizin kalitesini hissettirin.

Bütün bu noktaları aklınızda tutarak başarılı şirketlerin kurumsal web sitelerini inceleyebilirsiniz. Bu web siteleri sizin için en iyi örnekler olacaktır.

2. Kusursuz Bir Altyapıyla Destekleyin

Web sitenizin sadece hoş görünmesi yeterli değildir. Kullanıcıların ihtiyacı olan tüm fonksiyonlar sorunsuz bir şekilde çalışmalıdır. Size mesaj göndermek veya canlı destek almak isteyen kullanıcılar bu işlemleri kolayca yapabilmelidir.

Kurumsal web sitesi haberler, blog yazıları ve duyurularla mutlaka dinamik ve güncel tutulmalıdır. Bunun için gerekli yazılımsal desteğe sahip olduğunuzdan emin olun. Güncellik müşterilerinize güven verecek ve sizi daha sık ziyaret etmelerine katkıda bulunacaktır.

Günümüzde teknoloji daha mobil hale geldiği için web siteniz telefon ve tabletlerde sorunsuz bir şekilde görüntülenebilmelidir. Duyarlı tasarıma sahip olmakla birlikte; web sitenizin tüm tarayıcılarla uyumlu olduğundan da emin olmalısınız.

Yayına hazır hale geldiğinde web sitenizi bazı müşterilerinize sunarak fikirlerini alın. Eğer varsa eksiklikleri giderin ve daha iyi hale getirin. Web sitenizde her zaman bir geri bildirim bağlantısı olması gerektiğini unutmayın.