Web Yazılım Firması Nasıl Seçilir?

Mayıs 23, 2018 0 Yorumlar

Web Yazılım Firması Nasıl Seçilir?

Bir web yazılım firması ile çalışmak istiyorsanız bazı soruların cevaplarını öğrenmeniz gerekir. Bir şirketi diğerinden daha iyi yapan faktörler nelerdir? En iyisi hangisidir? Eğer bir e-ticaret sitesine ihtiyacınız varsa bu alanda uzman ekip nasıl bulunur? Meşgul bir işletme sahibi olarak, İnternet’in iç işleyişi hakkında yeterince bilgiye ve öğrenmek için yeterince zamana sahip olmayabilirsiniz. Doğru bir web yazılım firması seçimi için yazımızı okumaya devam ederek yeterince bilgi alabilirsiniz.

Temel olarak bir web yazılım şirketi seçerken dikkat edilmesi gerekenler:
● Firmanın deneyimi
● Referanslar ve portföy
● Takım üyeleri
● Ofisin konumu
● SEO ve pazarlama yetenekleri
● Firma hakkındaki yorumlar
● Fiyatlandırma şablonu

Bir web yazılım firması seçmek, eviniz için bir inşaat firması seçmeye benzer. Güvenilir, iyi gözüken ve gerçekten amacına hizmet eden bir ev istiyorsanız bunu başarmak için ilk adım kanıtlanmış deneyime sahip bir şirket bulmaktır. Şirketin en az birkaç yıl boyunca sektörde olduğundan ve ekip üyelerinin gerçekten iyi bir deneyime sahip olduğundan emin olun.

Bir web yazılım şirketi ararken bir başka önemli faktör ise şirketin sadece bir kişi değil gerçekten bir geliştirme ekibine sahip olduğundan emin olmaktır. Ev örneğine geri dönersek, bir kişinin tek başına evinizi inşa etmeye çalıştığını hayal edin; web siteniz için de sonuç aynı olacaktır. Bir web sitesi oluşturulurken, grafik tasarımcıya, programlayıcıya ve SEO uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Proje için çalışan farklı beceri kümeleri olan birden fazla kişiye sahip bir ekip, web sitesinin en iyi şekilde geliştirilmesini sağlar.

Referanslar

Bir şirketin referansları, şirketin işletmeniz için istediğiniz web sitesi türünü geliştirebildiğini kanıtlamanın en iyi yoludur. Web yazılım şirketlerinin çoğu tam istediğiniz gibi bir web sitesine sahip olmasa da portföyünde istediğiniz projeye yakın özelliklere sahip referanslar bulabilirsiniz. Kullanıcıların alışveriş yapmalarına izin veren bir web sitesine ihtiyacınız varsa, seçtiğiniz şirketin önceden e-ticaret siteleri geliştirdiğinden emin olun. Tasarımlarına bakın ve web siteniz için istediğiniz stil olup olmadığını öğrenin.

Şirketle daha önce çalışmış olan diğer insanlarla konuşmak her zaman işinize yarayacaktır. Çalışacağınız web yazılım firmasından bunu istemek en doğal haklarınızdan birisidir. Başarılı bir firma için bu hiçbir sorun teşkil etmeyecektir.

Müşteri Memnuniyeti

Bir şirketin müşterilerine olan davranışı, genellikle işlerini yürütme ve ürünlerini geliştirme yöntemlerinin bir örneğidir. İletişime ve isteklerinize önem veren bir firma tercih edilmeye daha layık olacaktır. Ayrıca firmanın proje adımlarıyla ilgili verdiği tarihlerde gerekli aşamaları tamamladığından emin olmalısınız. Bu projenizin istenilen tarihte bitirilmesi için önemlidir. Proje tamamlandıktan sonra web yazılım şirketinin destek ve iletişiminde bir değişiklik olmamalıdır. Bu da sizin memnuniyetiniz için son derece önemlidir.